Klasickou, zoologickou, historickou či večerní prohlídku? Vybírejte!

hrdlickovo muzeum
hrdlickovo muzeum
hrdlickovo muzeum

Klasická komentovaná prohlídka

Naši odborní lektoři Vás během 60 až 90 minut provedou muzejními sbírkami a upozorní Vás na největší zajímavosti, které byste neměli minout. Prvním tématem prohlídky je evoluce člověka – seznámíte se s nejvýznamnějšími předchůdci současného člověka (např. s rodem australopitéků, s člověkem druhu Homo habilis či s Homo neanderthalensis). Řekneme si, jak žili, vypadali nebo co jedli. Poté se zaměříme na srovnání člověka se šimpanzem, který je nám ze všech dnes žijícíh primátů nejbližší. Ukážeme si anatomické rozdíly mezi ženskou a mužskou kostrou, na rozsáhlé paleopatologické sbírce se naučíte rozeznat nezhojená zranění od zhojených, seznámíte se se záhadami nitroděložního vývoje člověka a s příchodem dětí na svět. Závěrem prohlídky se zastavíme u egyptských mumií, kde vás čeká zajímavé povídání o starověkých rituálech spojených se smrtí.

Cena: 50 Kč/osoba
Počet návštěvníků: 6–25
Časy prohlídek: Po objednání i mimo běžné otevírací hodiny
Objednání: Kontaktní formulář, hmc@natur.cuni.cz, telefonicky na 724 039 933

Workshopy a doprovodné programy

Kromě klasické komentované prohlídky nabízíme i tematické workshopy. Tyto programy jsou koncipovány především pro studenty základních a středních škol, ale většinu z nich jsou naši lektoři schopni přizpůsobit i pro jiné věkové skupiny a širší veřejnost. Nejpopulárnějším workshopem jsou v současné době Sběratelé kostí. Tento program přiblíží práci forenzního antropologa a seznámí se základními postupy při práci s lidskými ostatky. Ostatní programy se úzce dotýkají jednotlivých témat prezentovaných ve stálé expozici nebo ji doplňují. Více o aktuálních programech naleznete zde. Hrdličkovo muzeum člověka se také účastní řady akcí a festivalů, informace o jejich konání nalznete zde.

Objednání: Kontaktní formulář, hmc@natur.cuni.cz, telefonicky na 724 039 933 nebo 221 951 623

Doprovodné akce a akce na míru

Pravidelně vypisujeme termíny na konání workshopů a tematických komentovaných prohlídek . Samozřejmě se můžete objednat i na termín, který vyhovuje Vám a my se pokusíme vyhovět Vašim časovým možnostem. Díky workshopům se můžete věnovat některým tématům více do hloubky než v rámci komentované prohlídky a co je hlavní, mnohé si vyzkoušíte na vlastní kůži. Doprovodné akce jsou určené jak dětem, tak i dospělým – obsahovou náročnost upravujeme podle věku a znalostí návštěvníků.

Jsme Vám rovněž schopní připravit jednorázový či dlouhodobý vzdělávací program na míru. Kromě těchto akcí u nás můžete uspořádat například křest knihy nebo firemní teambuilding.

Kompletní nabídka akcí

Pro poptávku prosím použijte náš formulář


Objednejte se, my se ozveme!

Při objednání prosím nezapomeňte z nabídky vybrat:

  • typ akce (konkrétní workshop nebo komentovanou prohlídku);
  • počet osob;
  • den, kdy chcete přijít;
  • do zprávy můžete napsat čas a jiné podrobnosti.

Workshopy jsou určeny pro 4–12 osob, komentovaná prohlídka je pro 4–20 návštěvníků. V případě, že jste pedagog a chcete navštívit muzeum se studenty, prosím vyplňte i kolonku "Škola". Objednání je možné provést také telefonicky na čísle +420 724 039 933. Všechny workshopy je nutné objednávat minimálně 4 dny předem, děkujeme za pochopení!


Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.