Klasickou, zoologickou, historickou či večerní prohlídku? Vybírejte!

hrdlickovo muzeum
hrdlickovo muzeum
hrdlickovo muzeum

Klasická komentovaná prohlídka

Naši odborní lektoři Vás během 60 až 90 minut provedou muzejními sbírkami a upozorní Vás na největší zajímavosti, které byste neměli minout. Prvním tématem prohlídky je evoluce člověka – seznámíte se s nejvýznamnějšími předchůdci současného člověka (např. s rodem australopitéků, s člověkem druhu Homo habilis či s Homo neanderthalensis). Řekneme si, jak žili, vypadali nebo co jedli. Poté se zaměříme na srovnání člověka se šimpanzem, který je nám ze všech dnes žijícíh primátů nejbližší. Ukážeme si anatomické rozdíly mezi ženskou a mužskou kostrou, na rozsáhlé paleopatologické sbírce se naučíte rozeznat nezhojená zranění od zhojených, seznámíte se se záhadami nitroděložního vývoje člověka a s příchodem dětí na svět. Závěrem prohlídky se zastavíme u egyptských mumií, kde vás čeká zajímavé povídání o starověkých rituálech spojených se smrtí.

Cena: 50 Kč/osoba
Počet návštěvníků: 4–25
Časy prohlídek: Po objednání i mimo běžné otevírací hodiny
Objednání: Kontaktní formulář, hmc@natur.cuni.cz, telefonicky na 724 039 933

Zoologické sbírky a akvária

Ve spolupráci s Katedrou zoologie jsme pro vás připravili jedinečnou prohlídku sbírek obratlovců a bezobratlých. Otevřou se vám dveře tzv. akvária, které sestává ze třech místností. V každé z místností jsou jiné klimatické podmínky, což zoologům umožňuje chovat různé druhy ryb, obojživelníků, vodních i suchozemských želv a dalších plazů. Kdo by nechtěl na vlastní oči vidět slepou jeskynní rybu tetru mexickou? Nebo podivné ryby bichiry, kteří mají svalnaté ploutve a elegantní šupiny? Dále navštívíte unikátní a historicky velmi cennou a zejména krásnou zoologickou sbírku preparátů z přelomu 19. a 20. století. Obsahuje rozsáhlou kolekci lihových, osteologických i dermoplastických preparátů. K nejvýznamnějším exponátům patří dnes již vyhubený holub stěhovavý (Ectopistes migratorius). Exkurze je vhodná pro zájemce o biologii a zoologii zvlášť.

Cena: 50 Kč/osoba
Počet návštěvníků: 4–12; věk od 10 let
Časy prohlídek: Dočasně zrušeno
Objednání: Kontaktní formulář, hmc@natur.cuni.cz, telefonicky na 724 039 933 nebo 221 951 623

Doprovodné akce a akce na míru

Pravidelně vypisujeme termíny na konání interaktivních workshopů. Samozřejmě se můžete objednat i na termín, který vyhovuje Vám. Díky workshopům se můžete věnovat některým tématům více do hloubky než v rámci komentované prohlídky a co je hlavní, mnohé si vyzkoušíte na vlastní kůži. Doprovodné akce jsou určené jak dětem, tak i dospělým – obsahovou náročnost upravujeme podle věku a znalostí návštěvníků.

Jsme Vám rovněž schopní připravit jednorázový či dlouhodobý vzdělávací program na míru. Kromě těchto akcí u nás můžete uspořádat například křest knihy nebo firemní teambuilding.

Kompletní nabídka akcí

Pro poptávku prosím použijte náš formulář

hrdlickovo muzeum

Objednejte se, my se ozveme!

Při objednání prosím nezapomeňte z nabídky vybrat:

  • typ akce (konkrétní workshop nebo komentovanou prohlídku);
  • počet osob;
  • den, kdy chcete přijít;
  • do zprávy můžete napsat čas a jiné podrobnosti.

Workshopy jsou určeny pro 4–12 osob, komentovaná prohlídka je pro 4–25 návštěvníků. V případě, že jste pedagog a chcete navštívit muzeum se studenty, prosím vyplňte i kolonku "Škola". Objednání je možné provést také telefonicky na čísle +420 724 039 933. Všechny workshopy je nutné objednávat minimálně 4 dny předem, děkujeme za pochopení!

* Uvedené položky jsou povinné.