Komentovaná prohlídka areálu Albertova 27.10.2018

Univerzita Karlova a její součásti byly až do přelomu 19. a 20. století situovány pouze ve dvou centrech – Karolinu a Klementinu. Postupné rozšiřování s sebou přineslo i potřebu nových prostor pro umístění vědeckých ústavů. V tomto období univerzita získává další objekty na Starém i Novém Městě pražském. Důležitým milníkem se stává rok 1882, kdy dochází k rozdělení univerzity na českou a německou část. De facto tak vznikají dvě univerzity a s touto změnou samozřejmě narůstá i potřeba nových prostor. Již v roce 1894 bylo schváleno místodržitelským nařízením, aby byl pozemek „Na Slupi“ využit na výstavbu nových ústavů filozofické a lékařské fakulty.

V rámci oslav vzniku samostatného Československa se v sobotu 27. 10. 2018 vydáme po stopách historie pražského Albertova a vzniku vědeckých ústavů Univerzity Karlovy. Dozvíte se zajímavosti o výstavbě celého areálu a průvodce vám představí jednotlivé objekty svázané s historií univerzity a vznikem první republiky. V rámci prohlídky nahlédnete i do interiéru Hrdličkova muzea člověka.

Začátky komentovaných prohlídek 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 a 16:00. Účast je možná jen po předchozí rezervaci pomocí elektronického formuláře.

Prohlídka začíná před Faustovým domem na Karlově náměstí. Akce není vhodná pro vozíčkáře a osoby se sníženou pohyblivostí.


Objednejte se, my se ozveme!

Při objednání prosím nezapomeňte z nabídky vybrat:

  • typ akce (konkrétní workshop nebo komentovanou prohlídku);
  • počet osob;
  • den, kdy chcete přijít;
  • do zprávy můžete napsat čas a jiné podrobnosti.

Workshopy jsou určeny pro 4–12 osob, komentovaná prohlídka je pro 4–25 návštěvníků. V případě, že jste pedagog a chcete navštívit muzeum se studenty, prosím vyplňte i kolonku "Škola". Objednání je možné provést také telefonicky na čísle +420 724 039 933. Všechny workshopy je nutné objednávat minimálně 4 dny předem, děkujeme za pochopení!

* Uvedené položky jsou povinné.