Aktuality aneb kde nás můžete potkat

Noc literatury

9. 5. 2019

Více informací zde.


Uvedení Hrdličkovy pamětní mince

20. 3. 2019

Program bude upřesněn.


Vernisáž výstavy Je to o člověku. Natalie Perkof

19. 3. 2019 17:00

V úterý 19. března bude slavnostně zahájena v pořadí již pátá výstava z cyklu site-specifických výstav s názvem Je to o člověku. Autorkou je umělkyně Natalie Perkof


Komentovaná prohlídka výstavy TROFEJ

18. 1. 2019

Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy Štěpána Růžičky, kterou provede sám autor. Prohlídka se koná 18.1.2019 v 17 hodin


Evropský den akademického dědictví

18. 11. 2018

Letos se opět zúčastníme Evropského dne akademického dědictví. K této příležitosti bude pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka na téma Patologie a smrt. Prosím rezervujte si místo pomocí interaktivního formuláře. Začátek prohlídky je ve 14 hodin.


Komentovaná prohlídka areálu Albertova

27. 10. 2018

V sobotu 27. 10. 2018 proběhnout komentované prohlídky pražského Albertova, které přiravil rektorát UK ve spolupráci s přírodovědeckou fakultou. Více o akci a možnostech přihlášení naleznete zde.


TROFEJ


22. 10. 2018

Srdečně Vás zveme na čtvrtou výstavu z cyklu site-specifických temporálních výstav s názvem TROFEJ. Tentokrát obohatí expozici našeho muzea umělecká díla z tvorby Štěpána Růžičky.


Mezinárodní den archeologie


20. 10. 2018

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Připojte se k oslavám a navštivte některou z archeologických akcí, které 20. 10. 2018 probíhají po celém světe. Stánek Hrdličkova muzea naleznete stejně jako v loňském roce v areálu Karolina (vstup z Celetné 20). Více o akci a podrobný program najdete zde.

Noc vědců

5. 10. 2018

Oslavte s námi 100 let české vědy! Tradiční vědecko-popularizační akce proběhne v pátek 5. října na Albertově a dalších více než třech desítkách míst České republiky. Pro veřejnost jsou připraveny workshopy, přednášky a další popularizační programy. Letos se k Noci vědců připojíme i my. Nabídneme Vám netradiční komentované prohlídky našich sbírek. Podrobný program naleznete zde.


Babí léto

8. 9. 2018

V sobotu 8. 9. 2018 nás opět najdete spolu s Přírodovědci.cz v areálu psychiatrické léčebny Bohnice. Více o události zde.


Festival vědy

5. 9. 2018

Technologie hýbou světem - to bude hlavním tématem letošního ročníku popularizační akce Festival vědy. Přijďte se podívat, jaké moderní technologie využíváme v biologii, chemii, geografii či geologii! Stránky akce zde.

Pražská muzejní noc

9. 6. 2018

Podrobné informace o programu naleznete zde.


Mezinárodní den muzeí

18. 5. 2018

I letos se připojíme k oslavám mezinárodního dne muzeí. Po celý den od 10 do 18 hodin můžete navštívit sbírky muzea zcela bezplatně.
mix

Komentovaná prohlídka

V akademickém roce si můžete přijít prohlédnout sbírky od středy do pátku mezi 10.00 a 18.00. Doporučujeme Vám objednat se na komentovanou prohlídku, kterou je po dohodě možné uskutečnit mimo běžnou otevírací dobu. Muzeem Vás provedou zkušení lektoři, kteří jsou studnicemi informací o evoluci, lidské kostře, nemocích či smrti. Komentované prohlídky jsou určeny pro skupiny 4–25 návštěvníků. Cena je 50 Kč za osobu.

Zoologická prohlídka

Ve spolupráci s Katedrou zoologie jsme zařadili prohlídku historických zoologických sbírek a akvárií. Zajímá-li Vás, jak vnímá slepá jeskynní ryba tetra nebo proč vyhynul holub stěhovavý, je tato prohlídka právě pro Vás. Objednávejte se na každé ÚT, ST a ČT mezi 9:00–16:00. Exkurzi je možné kombinovat s klasickou prohlídkou muzea nebo s workshopy. Cena je 50 Kč za osobu. Pro školy nabízíme slevu a úpravu akce na míru.

Nabídka pro školy

Návštěva muzea skvěle doplňuje výuku přírodopisu na základních a výuku biologie na středních školách. Kromě komentované prohlídky stálé expozice nabízíme celou řadu tvůrčích workshopů, během kterých si vyzkoušíte práci forenzního antropologa, odhalíte tajemství lidských smyslů, DNA a osvojíte si principy evoluce. Pro školy nabízeme slevu až 100 Kč za žáka. Stačí se objednat! Na workshopy můžete přijít i o víkendu.


Přemýšlíte o tom, co je člověk? Spolu nalezneme odpovědi.

Jak se vyvinul člověk až do dnešní podoby? Byli naši předci nemocní? Co se stane s tělem po smrti? Co všechno lidské tělo vydrží? Lze nějak zabránit zkáze tělesné schránky? Jak antropologové pracovali v minulosti a jak dnes?

hrdlickovo muzeum

Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.