Aktuality aneb kde nás můžete potkat

DNE 8.11.2017 BUDE EXPOZICE MUZEA UZAVŘENA

Vážení návštěvníci ve středu 8.11.2017 bude z technických důvodů expozice muzea pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení.
HRDLIČKOVO MUZEUM SLAVÍ

80. VÝROČÍ OTEVŘENÍ PRO VEŘEJNOST

Před 80ti lety se ve vší tichosti otevřely sbírky Muzea člověka (dnešního Hrdličkova muzea člověka) veřejnosti. Veškeré slavnostní ceremonie byly zrušeny jako projev nejvyšší úcty k zesnulému prezidentovi T. G. Masarykovi, pod jehož záštitou muzeum vznikalo. Otevření bylo spojeno se IV. mezinárodním sjezdem pro dějiny reálných a technických věd. Kuratorium muzea uznalo, že i když jsou sbírky stále umístěny v provizorním prostoru tak příprava a uspořádání postoupilo tak daleko, že je možné otevřít expozici veřejnosti…

K příležitosti tohoto výročí jsme pro Vás připravili speciální komentovanou prohlídku, která se bude konat ve středu 27.9. v 17:00. Prohlídka bude tematicky zaměřená na historii muzea a jeho sbírek. Neváhejte se objednat přes interaktivní formulář nebo na emailu hmc@natur.cuni.cz. Cena 50,- Kč/osoba.Mezinárodní den archeologie

21.10.2017 10:00 - 17:00
Celetná 20, Praha 1

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Připojte se s námi do oslav a navštivte některou z archeologických akcí, které 21.10.2017 probíhají po celém světe. Stánek Hrdličkova muzea naleznete stejně jako loňský rok v areálu Karolina (vstup z Celetné 20).Více o akci a podrobný program najdete zde.


Výstava ANATOM

11.10.2017
Expozice muzea

Srdečně Vás zveme na druhou výstavu z cyklu site-specifických temporálních výstav s názvem ANATOM. Tentokrát obohatí expozici muzea umělecká díla z tvorby Moniky Horčicové.Babí léto

9.9.2017

V sobotu 9.9.2017 nás opět najdete spolu s Přírodovědci.cz v areálu psychiatrické léčebny Bohnice. Více o události zde.Pražská muzejní noc

10.6.2017 19:00 - 01:00

V sobotu 10. června se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Návštěvníci mohou letos navštívit celkem 78 objektů, které pro ně zpřístupní 49 institucí. Mezi nimi nebudou chybět ani muzea přírodovědecké fakulty včetně sbírke Hrdličkova muzea. Podrobný program akce najdete zde.


Mezinárodní den muzeí

18.5.2017

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK se připojí k oslavám mezinárodního dne muzeí a nabídne vám vstup do stálé expozice zdarma (od 10 do 17 hod).* Více o události zde.

* nevztahuje se na komentované prohlídky a workshopy

Výstava Nové přírůstky

14.3.2017

Výstava Heleny Lukášové s názvem Nové přírůstky / New Addition je první z dalších zamýšlených site specific instalací uměleckých děl představující práce současných autorů formou intervence do stálé sbírky.

mix

Komentovaná prohlídka

V akademickém roce si můžete přijít prohlédnout sbírky od středy do pátku mezi 10.00 a 18.00. Doporučujeme Vám objednat se na komentovanou prohlídku, kterou je po dohodě možné uskutečnit mimo běžnou otevírací dobu. Muzeem Vás provedou zkušení lektoři, kteří jsou studnicemi informací o evoluci, lidské kostře, nemocích či smrti. Komentované prohlídky jsou určeny pro skupiny 4–25 návštěvníků. Cena je 50 Kč za osobu.

Zoologická prohlídka

Ve spolupráci s Katedrou zoologie jsme zařadili prohlídku historických zoologických sbírek a akvárií. Zajímá-li Vás, jak vnímá slepá jeskynní ryba tetra nebo proč vyhynul holub stěhovavý, je tato prohlídka právě pro Vás. Objednávejte se na každé ÚT, ST a ČT mezi 9:00–16:00. Exkurzi je možné kombinovat s klasickou prohlídkou muzea nebo s workshopy. Cena je 50 Kč za osobu. Pro školy nabízíme slevu a úpravu akce na míru.

Nabídka pro školy

Návštěva muzea skvěle doplňuje výuku přírodopisu na základních a výuku biologie na středních školách. Kromě komentované prohlídky stálé expozice nabízíme celou řadu tvůrčích workshopů, během kterých si vyzkoušíte práci forenzního antropologa, odhalíte tajemství lidských smyslů, DNA a osvojíte si principy evoluce. Pro školy nabízeme slevu až 100 Kč za žáka. Stačí se objednat! Na workshopy můžete přijít i o víkendu.


Přemýšlíte o tom, co je člověk? Spolu nalezneme odpovědi.

Jak se vyvinul člověk až do dnešní podoby? Byli naši předci nemocní? Co se stane s tělem po smrti? Co všechno lidské tělo vydrží? Lze nějak zabránit zkáze tělesné schránky? Jak antropologové pracovali v minulosti a jak dnes?

hrdlickovo muzeum

Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.