Aktuality aneb kde nás můžete potkat

Evropský den akademického dědictví

18.11.2016 Expozice muzea

Letos se poprvé zúčastníme Evropského dne akademického dědictví. Mottem letošního ročníku je „Univerzitní dědictví a válka“. K této příležitosti bude vstupné do expozice muzea zdarma.

6. Dětské vědecká konference


4.-5.11. 2016 Přírodovědecká fakulta UK

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy pořádá už šestou dětskou vědeckou konferenci. Akce proběhne 4. a 5. listopadu a mladí vědci budou mít možnost navštívit i sbírky Hrdličkova muzea člověka.

Kniha „Sám v muzeu"


24.10.2016

Nakladatelství Albatros Media ve spolupráci s Českou televizí vydalo 24.10. knižní zpracování televizního pořadu pro děti „Sám v muzeu“. V knižní podobě zde naleznete i poutavý příběh o lebce neandrtálce z našich sbírek. Již brzy v našem muzejním krámku!

Mezinárodní den archeologie

15.10.2016 Celetná 20, Praha 1

Pojďte s námi žít minulostí! Archeologie je věda plná dobrodružství. K čemu je nám ale dobrá? Jak vypadá každodenní práce archeologa? Jak antropologové spolupracují s archeology? To a mnohem více přijďte s námi odhalit na třetí ročník MDA. Antropologický stánek naleznete v Celetné 20, ale také můžete navštívit i řadu archeologických pracovišť po celé České republice.

Zpátky do školy

17.9.2016 Expozice muzea

Už popáté Vás spolu s Přírodovědci.cz zveme na den plný geologických, paleontologických, botanických i antropologických zážitků. Přijďte si prohlédnout bohaté sbírky naší fakulty – a rodinu vezměte s sebou! Program akce zde.

Festival vědy

7.9.2016 Vítězné náměstí - Praha 6

Najdete nás na stánku Přírodovědci.cz a společně s nimi Vás zveme na návštěvu do světa biologie, chemie, geologie a geografie. Namíchejte si vlastní parfém, proleťte se virtuální realitou, vyzkoušejte si práci forenzního antropologa, prozkoumejte „neviditelné“ mapy, obdivujte krásu zkamenělin nebo zjistěte, jak může výzkum kvasinek pomoci při léčení vážných chorob. Program akce zde.


Komentovaná prohlídka

V akademickém roce si můžete přijít prohlédnout sbírky od středy do pátku mezi 10.00 a 18.00. Doporučujeme Vám objednat se na komentovanou prohlídku, kterou je po dohodě možné uskutečnit mimo běžnou otevírací dobu. Muzeem Vás provedou zkušení lektoři, kteří jsou studnicemi informací o evoluci, lidské kostře, nemocích či smrti. Komentované prohlídky jsou určeny pro skupiny 4–25 návštěvníků. Cena je 50 Kč za osobu.

Zoologická prohlídka

Ve spolupráci s Katedrou zoologie jsme zařadili prohlídku historických zoologických sbírek a akvárií. Zajímá-li Vás, jak vnímá slepá jeskynní ryba tetra nebo proč vyhynul holub stěhovavý, je tato prohlídka právě pro Vás. Objednávejte se na každé ÚT, ST a ČT mezi 9:00–16:00. Exkurzi je možné kombinovat s klasickou prohlídkou muzea nebo s workshopy. Cena je 50 Kč za osobu. Pro školy nabízíme slevu a úpravu akce na míru.

Nabídka pro školy

Návštěva muzea skvěle doplňuje výuku přírodopisu na základních a výuku biologie na středních školách. Kromě komentované prohlídky stálé expozice nabízíme celou řadu tvůrčích workshopů, během kterých si vyzkoušíte práci forenzního antropologa, odhalíte tajemství lidských smyslů, DNA a osvojíte si principy evoluce. Pro školy nabízeme slevu až 100 Kč za žáka. Stačí se objednat! Na workshopy můžete přijít i o víkendu.


Přemýšlíte o tom, co je člověk? Spolu nalezneme odpovědi.

Jak se vyvinul člověk až do dnešní podoby? Byli naši předci nemocní? Co se stane s tělem po smrti? Co všechno lidské tělo vydrží? Lze nějak zabránit zkáze tělesné schránky? Jak antropologové pracovali v minulosti a jak dnes?

hrdlickovo muzeum

Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.