Aktuality aneb kde nás můžete potkat

Mezinárodní den muzeí

18. 5. 2022

I letos se připojíme k oslavám mezinárodního dne muzeí. Po celý den od 10 do 18 hodin můžete navštívit sbírky muzea zcela bezplatně.


Nový světový pořádek

Křížová chodba Karolina, Ovocný trh
17.5-12.7. 2022

Výstava Památníku ticha přináší k 80. výročí útoku na Reinharda Heydricha dokumentární pohled na pozadí dalekosáhlých plánů zastupujícího říšského protektora. Praha se měla stát centrem pro plánování nového uspořádání evropského jihovýchodu a také měla být říšským městem vědy… rasové vědy. https://www.pamatnikticha.cz/novy-svetovy-poradek/


Mumifikace ve starém Egyptě

12 .5. 2022 17:30

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu


Lidské koláže Jaroslava Škojece

4. 5. 2022 - 31. 8.2022

Srdečně Vás zvenem na slavnostní vernisáž výstavy koláží Jarolava Škojece, která proběhne ve středu 4.5. 2022 v 16:30. Výstava bude pobíhat až do konce srpna.


Workshop "Pod obinadly mumií"

19. 11. 2021 17:45

Přijďte na náš nový workshop zaměřený na poznávání pohřební kultury starověkého Egypta. Nejprve v expozici společně "nahlédneme" pod obinadla mumií a povíme si, proč dávní Egypťané mumifikovali své zemřelé. Poté se přesuneme do depozitáře, kde nám vyroste balzamovací, a později i řemeslnická a písařská dílna. Na co se můžete těšit? Vyzkoušíte si práci balzamovačů a vyrobíte si mumii (nebojte, za oběť nám padne jen ovoce). Vyzdobíte si vlastního skaraba, kterého si odnesete domů na památku. Vyluštíte staroegyptskou tajenku a naučíte se zapsat své jméno hieroglyficky. To vše v režii naší lektorky-egyptoložky, Julie Machatové (Tomsové). Cena je 250 Kč. Předchozí rezervace nutná! Objednávejte na workshopy-hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


Guided Tour: Mummification in the Ancient Egypt

18. 11. 2021 17:30

In the smaller of the two exhbition rooms you can find three mummies from Deir el-Medina (the village close to the famous Valley of the Kings were lived the craftsmen working on the royal necropolis) and a number of isolated parts of the mummified (mostly human and one animal) bodies. The remarkable history of the acquisition and research of the Ancient Egyptian mummied in our museum will be introduced by our lecturer and archaeologist Julie Machatova (Tomsova). She will present the museum collection and also provide an introduction to the Ancient Egyptian funeral rituals that were so important for the Ancient Egyptians since they belived that the human body after death must stay preserved and intact to be able to join the afterlife. The previous registration is required. Please contact us via e-mail: julietomsova@gmail.com. Price is 80 CZK per person.

Komentovaná prohlídka pro veřejnost

23. 7. 2021 17:00

Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


Pohřbívání a smrt

21. 7. 2021 17:00

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu

Pohřbívání a smrt

21. 7. 2021 17:00

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu

Mezinárodní den muzei IMD 2021

18. 5. 2021

Mezinárodní den muzeí se blíží. S ohledem na postupné rozvolňování nad letošním ročníkem stále visí otazník. Neztrácíme však optimismus a doufáme, že nám epidemiologická situace letos dovolí tento svátek s vámi oslavit. Sledujte náš Facebook.


Komentovaná prohlídka pro veřejnost

10. 7. 2020 17:00

Připravili jsme pro Vás komentovanou prohlídku sbírek. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


Tématická prohlídka: Pohřbívání a smrt

3. 7. 2020 17:00

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


mix

Návštěva muzea

V akademickém roce si můžete přijít prohlédnout sbírky každý pracovní den mezi 10.00 a 17.00. Pokud plánujete návštěvu muzea, prosím objednejte si s dostatečným předstihem termín a my se pokusíme vyhovět Vašim časovým možnostem. Vzhledem k velkému počtu exkurzí, wokshopů a dalších programů nemůžeme garantovat vstup neobjednaným skupinám ani jednotlivcům.

Komentovaná prohlídka

Pokud se chcete o sbírkách muzea a jeho historii dozvědět více, doporučujeme Vám se objednat na komentovanou prohlídku. Muzeem Vás provedou zkušení lektoři, kteří jsou studnicemi informací o evoluci, lidské kostře, nemocích či smrti. Komentované prohlídky jsou určeny pro skupiny 6–25 návštěvníků. Cena je 50 Kč za osobu.

Nabídka pro školy

Návštěva muzea skvěle doplňuje výuku přírodopisu na základních a výuku biologie na středních školách. Kromě komentované prohlídky stálé expozice nabízíme celou řadu tematických workshopů, během kterých si například vyzkoušíte práci forenzního antropologa, odhalíte tajemství lidských smyslů, DNA a osvojíte si principy evoluce. Pro školy nabízeme zvýhodněné vstupné. Stačí se objednat!


Přemýšlíte o tom, co je člověk? Spolu nalezneme odpovědi.

Jak se vyvinul člověk až do dnešní podoby? Byli naši předci nemocní? Co se stane s tělem po smrti? Co všechno lidské tělo vydrží? Lze nějak zabránit zkáze tělesné schránky? Jak antropologové pracovali v minulosti a jak dnes?

hrdlickovo muzeum

Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.