Aktuality aneb kde nás můžete potkat

Komentovaná prohlídka pro veřejnost

23. 7. 2021 17:00

Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


Pohřbívání a smrt

21. 7. 2021 17:00

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu


Podmínky návštěvy muzea


  • Rezervace pomocí formuláře

  • Negativní test na COVID-19 (72 hod.) nebo potvrzení o bezinfekčnosti nebo očkování.

  • Zakrytí dýchacích cest respirátorem třídy FFP2 nebo nanorouškou.

  • Dodržování rozestupů a použití desifenkce při vstupu.

Mezinárodní den muzei IMD 2021

18. 5. 2021

Mezinárodní den muzeí se blíží. S ohledem na postupné rozvolňování nad letošním ročníkem stále visí otazník. Neztrácíme však optimismus a doufáme, že nám epidemiologická situace letos dovolí tento svátek s vámi oslavit. Sledujte náš Facebook.


Komentovaná prohlídka pro veřejnost

10. 7. 2020 17:00

Připravili jsme pro Vás komentovanou prohlídku sbírek. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


Tématická prohlídka: Pohřbívání a smrt

3. 7. 2020 17:00

Připravili jsme pro Vás tematickou komentovanou prohlídku sbírek muzea. Cena je 50 Kč. Místo na prohlídce je nutné dopředu zarezervovat. Objednávejte na hmc@natur.cuni.cz nebo formulářem na našem webu.


mix

Návštěva muzea

V akademickém roce si můžete přijít prohlédnout sbírky každý pracovní den mezi 10.00 a 17.00. Pokud plánujete návštěvu muzea, prosím objednejte si s dostatečným předstihem termín a my se pokusíme vyhovět Vašim časovým možnostem. Vzhledem k velkému počtu exkurzí, wokshopů a dalších programů nemůžeme garantovat vstup neobjednaným skupinám ani jednotlivcům.

Komentovaná prohlídka

Pokud se chcete o sbírkách muzea a jeho historii dozvědět více, doporučujeme Vám se objednat na komentovanou prohlídku. Muzeem Vás provedou zkušení lektoři, kteří jsou studnicemi informací o evoluci, lidské kostře, nemocích či smrti. Komentované prohlídky jsou určeny pro skupiny 6–25 návštěvníků. Cena je 50 Kč za osobu.

Nabídka pro školy

Návštěva muzea skvěle doplňuje výuku přírodopisu na základních a výuku biologie na středních školách. Kromě komentované prohlídky stálé expozice nabízíme celou řadu tematických workshopů, během kterých si například vyzkoušíte práci forenzního antropologa, odhalíte tajemství lidských smyslů, DNA a osvojíte si principy evoluce. Pro školy nabízeme zvýhodněné vstupné. Stačí se objednat!


Přemýšlíte o tom, co je člověk? Spolu nalezneme odpovědi.

Jak se vyvinul člověk až do dnešní podoby? Byli naši předci nemocní? Co se stane s tělem po smrti? Co všechno lidské tělo vydrží? Lze nějak zabránit zkáze tělesné schránky? Jak antropologové pracovali v minulosti a jak dnes?

hrdlickovo muzeum

Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.