Doprovodné akce – workshopy, akce na míru

Sběratelé kostí

Láká vás práce forenzního antropologa? Ptáte se, jak lze z kosterních pozůstatků zjistit více informací o tom, komu patřily? Workshop vede zkušený antropolog a účastníci se postupně dozvědí řadu informací o lidské kostře a sami si ji sestaví. Dozví se, jak rozeznat ženskou kostru od mužské, kostru mladého člověka od staršího nebo jaké lze na kostech pozorovat známky různých onemocnění, které člověk za života prodělal. Workshop je vhodný pro studenty se zájmem o biologii člověka. Objednat se.

Cena: 100 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 6
Maximum účastníků: 12

Evoluce člověka – Cesty lidí

Odhalte příběh plný rychlých zvratů, nepravděpodobných setkání, tragických konců i nejistých výhledů do budoucnosti. Víte, jakými křivolakými cestami se vývoj různých druhů lidí ubíral, co na svých dlouhých putováních našli, s kým se setkali a jak je tato cesta poznamenala? Prohlubte své znalosti o evoluci člověka, soutěžte s kamarády a spolužáky. Informace se k Vám dostanou zábavnou a odneste si domů či do třídy i zajímavou učební pomůcku! Objednat se.

Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 6
Maximum účastníků: 12

Lidské a zvířecí smysly

Otestujte své vlastní smysly a porovnejte je se schopnostmi některých druhů zvířat. Prohlédněte si smyslové orgány na anatomických modelech, poznejte svoje schopnosti v čichovém a hmatovém kvízu, vyzkoušejte si optické klamy nebo otestujete svůj barvocit. Porovnejte lidské smysly s unikátními smysly zvířat – co dokážou hmyzí tykadla, jak fungují sluchové orgány kobylek či sarančat, jak a proč hmyz vnímá feromony a proč někteří hadi reagují na teplo? Objednat se.

Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 6
Maximum účastníků: 12

Workshop Tajemství Egyptských písařů

Tajemství Egyptských písařů

Tajemství staroegyptského hieroglyfického písma v minulosti učarovalo nejednomu Evropanovi. Chcete i Vy proniknout do jejich tajů? Přijďte si vyluštit tajenku psanou hieroglyfy. Dozvíte se, proč staří Egypťané mumifikovali své mrtvé a jaký význam přikládali amuletům. Odhalíte význam mytologického příběhu o Usirovi a vyzdobíte si vlastního skaraba, který vám zůstane na památku. To vše v režii naší usměvavé lektorky Julie Tomsové.

Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 6
Maximum účastníků: 12

Tajemství lidské DNA

Tajemství lidské DNA

Vžijte se do role vědců a ponořte se do klinických případů lékařské genetiky. Prozkoumejte strukturu a funkci lidské DNA, ve které se ukrývá tajemství života. Rozpoznejte různé metody genetických a molekulárně biologických vyšetření, zjistěte, co z nich můžeme vyčíst o genetickém pozadí každého člověka, a odhalte genetické odchylky a jejich dopad na kvalitu lidského života.

Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4
Maximum účastníků: 12


Na objednání


V případě objednávky pro školu se prosím informujte o speciální ceně. Dle Vašich potřeb upravíme i délku trvání a náplň workshopů.

Akce na míru

Vzdělávací akce na míru – pro studenty i pro pedagogy

Velmi rádi připravíme speciální jednorázový či dlouhodobý vzdělávací či zábavný program právě pro Vás. Spolupracujeme s odborníky a vědci z různých kateder PřF UK. Díky kolegům z katedry pedagogiky vám dokážeme zprostředkovat nejrůznější témata související s biologií, antropologií, ekologií, evoluční biologií, zoologií a dalšími přidruženými obory. Nabídka se vztahuje i na pedagogy, kterým pomůžeme doplnit si vzdělání o nejnovější poznatky vědy nebo najít nové úkoly a zajímavé aktivity pro studenty.

Pro poptávku prosím použijte náš formulář

V muzeu se nemusíte jen učit, můžete se i bavit

Plánujete křtít knihu? Proč ne v jedinečném prostředí Hrdličkova muzea člověka. Nevíte, kam na teambuilding? Přijďte k nám. Stačí vyplnit formulář, my se Vám ozveme a společně vyřešíme detaily tak, abyste na akci u nás nikdy nezapomněli.

V muzeu jsme měli teambuilding a dodnes na něj vzpomínáme. Po všech motokárách a volejbalech rozhodně osvěžující volba. Marie Šubrová


Pro poptávku prosím použijte náš formulář


Objednejte se, my se ozveme!

Při objednání prosím nezapomeňte z nabídky vybrat:

  • typ akce (konkrétní workshop nebo komentovanou prohlídku);
  • počet osob;
  • den, kdy chcete přijít;
  • do zprávy můžete napsat čas a jiné podrobnosti.

Workshopy jsou určeny pro 4–12 osob, komentovaná prohlídka je pro 4–20 návštěvníků. V případě, že jste pedagog a chcete navštívit muzeum se studenty, prosím vyplňte i kolonku "Škola". Objednání je možné provést také telefonicky na čísle +420 724 039 933. Všechny workshopy je nutné objednávat minimálně 4 dny předem, děkujeme za pochopení!


Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
Všední dny po předchozím objednání
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.