Doprovodné akce – večerní prohlídky, workshopy, akce na míru

Sběratelé kostí

Láká vás práce forenzního antropologa? Ptáte se, jak lze z kosterních pozůstatků zjistit více informací o tom, komu patřily? Workshop vede zkušený antropolog a účastníci se postupně dozvědí řadu informací o lidské kostře a sami si ji sestaví. Dozví se, jak rozeznat ženskou kostru od mužské, kostru mladého člověka od staršího nebo jaké lze na kostech pozorovat známky různých onemocnění, které člověk za života prodělal. Workshop je vhodný pro studenty se zájmem o biologii člověka. Objednat se.

Datum konání: pátek 27. listopadu
Délka trvání: 17.30–19.30
Cena: 100 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4 (min. věk 8 let)
Maximum účastníků: 12

Evoluce člověka – Cesty lidí

Odhalte příběh plný rychlých zvratů, nepravděpodobných setkání, tragických konců i nejistých výhledů do budoucnosti. Víte, jakými křivolakými cestami se vývoj různých druhů lidí ubíral, co na svých dlouhých putováních našli, s kým se setkali a jak je tato cesta poznamenala? Prohlubte své znalosti o evoluci člověka, soutěžte s kamarády a spolužáky. Informace se k Vám dostanou zábavnou a odneste si domů či do třídy i zajímavou učební pomůcku! Objednat se.

Datum konání: sobota 28. listopadu
Délka trvání: 10.00–12.00 (8–15 let)
Délka trvání: 14.00–16.00 (od 15 let)
Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4
Maximum účastníků: 12

Lidské a zvířecí smysly

Otestujte své vlastní smysly a porovnejte je se schopnostmi některých druhů zvířat. Prohlédněte si smyslové orgány na anatomických modelech, poznejte svoje schopnosti v čichovém a hmatovém kvízu, vyzkoušejte si optické klamy nebo otestujete svůj barvocit. Porovnejte lidské smysly s unikátními smysly zvířat – co dokážou hmyzí tykadla, jak fungují sluchové orgány kobylek či sarančat, jak a proč hmyz vnímá feromony a proč někteří hadi reagují na teplo? Objednat se.

Datum konání: neděle 29. listopadu
Délka trvání: 14.00–16.00
Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4 (min. věk 8 let)
Maximum účastníků: 10

Prosincová večerní prohlídka

Nestiháte navšívit muzeum přes den? Máme otevřeno i večer! Vezměte si baterku a přijďte prozkoumat tmavá zákoutí a zvláštní exponáty opředené podivuhodnými příběhy, které ve svitu baterky vyniknou. Naši lektoři Vás provedou setmělým muzeem, doprovodí expozici komentářem a zodpoví Vaše dotazy. Čekejte i různá drobná překvapení, nikdy totiž nevíte, co se může v muzeu v noci stát... Na večerní prohlídku není třeba objednání předem.

Datum konání: středa 2. prosince
Délka trvání: 20.00–22.00
Maximum účastníků: neomezeno
Cena: 50 Kč, pro zaměstnance a studenty UK vstupné dobrovolné

Sběratelé kostí

Láká vás práce forenzního antropologa? Ptáte se, jak lze z kosterních pozůstatků zjistit více informací o tom, komu patřily? Workshop vede zkušený antropolog a účastníci se postupně dozvědí řadu informací o lidské kostře a sami si ji sestaví. Dozví se, jak rozeznat ženskou kostru od mužské, kostru mladého člověka od staršího nebo jaké lze na kostech pozorovat známky různých onemocnění, které člověk za života prodělal. Workshop je vhodný pro děti i dospělé od 10 do 100 let. Objednat se.

Datum konání: pátek 11. prosince
Délka trvání: 16.00–17.40
Cena: 100 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4 (min. věk 8 let)
Maximum účastníků: 12

Vepsáno do kostí

Mrtví i místa jejich posledního odpočinku k vám mohou promlouvat – my Vás naučíme tomu rozumět. Zajímá Vás, jak pracují archeologové a co jim o pohřbeném člověku může povědět lidská kostra? Co se dozvíme o jeho životě z předmětů, které byly pohřbeny spolu s ním? Jaké informace dokážeme vyčíst o době, ve které pohřbený člověk žil a zemřel? Staňte se na chvíli archeologem a zjistěte o nově odkrytém hrobu a o tom, co skrývá, vše co jen dokážete. Objednat se.

Datum konání: sobota 12. prosince
Délka trvání: 16.00–18.00
Cena: 250 Kč/osoba
Minimální počet účastníků: 4 (min. věk 8 let)
Maximum účastníků: 12


Akce na míru

Vzdělávací akce na míru – pro studenty i pro pedagogy

Velmi rádi připravíme speciální jednorázový či dlouhodobý vzdělávací či zábavný program právě pro Vás. Spolupracujeme s odborníky a vědci z různých kateder PřF UK. Díky kolegům z katedry pedagogiky vám dokážeme zprostředkovat nejrůznější témata související s biologií, antropologií, ekologií, evoluční biologií, zoologií a dalšími přidruženými obory. Nabídka se vztahuje i na pedagogy, kterým pomůžeme doplnit si vzdělání o nejnovější poznatky vědy nebo najít nové úkoly a zajímavé aktivity pro studenty.

Pro poptávku prosím použijte náš formulář

V muzeu se nemusíte jen učit, můžete se i bavit

Plánujete křtít knihu? Proč ne v jedinečném prostředí Hrdličkova muzea člověka. Nevíte, kam na teambuilding? Přijďte k nám. Stačí vyplnit formulář, my se Vám ozveme a společně vyřešíme detaily tak, abyste na akci u nás nikdy nezapomněli.

V muzeu jsme měli teambuilding a dodnes na něj vzpomínáme. Po všech motokárách a volejbalech rozhodně osvěžující volba. Marie Šubrová


Pro poptávku prosím použijte náš formulář


Objednejte se, my se ozveme!

Při objednání prosím nezapomeňte z nabídky vybrat:

  • typ akce (konkrétní workshop nebo komentovanou prohlídku);
  • počet osob;
  • den, kdy chcete přijít (akce pořádáme i o víkendu);
  • do zprávy můžete napsat čas a jiné podrobnosti.

Workshopy jsou určeny pro 4–12 osob, komentovaná prohlídka je pro 4–25 návštěvníků. V případě, že jste pedagog, prosím vyplňte i kolonku "Škola". Na jednotlivé workshopy či jejich kombinace s prohlídkou nabízíme školám individuální slevu. Objednání je možné provést také telefonicky na čísle +420 724 039 933. Všechny workshopy je nutné objednávat minimálně 4 dny předem, děkujeme za pochopení!

* Uvedené položky jsou povinné.


Kontakt

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Viničná 7
128 00
Kudy k nám

Otevírací doba

Akademický rok
ST–PÁ: 10.00–18.00
Navštivte nás

Objednávky

Prohlídky a workshopy objednávejte předem pomocí formuláře, na 724 039 933 nebo hmc@natur.cuni.cz
Nabídka prohlídek

Podporujeme


Komunikujeme

    PrF UK

Novinky e-mailem

Kontakty neposkytujeme nikomu dalšímu.