Péče o tělo ve starém Egyptě

aneb hygiena, kosmetika , lékařství
Tematická exkurze 27. 2. 2024 od 17:30 v muzeu

Přijďte do Hrdličkova muzea člověka a ponořte se do fascinujícího světa starověkého Egypta. Ve zbrusu nové tematické exkurzi navštívíte nejen expozice, nakouknete i do pracovny našich antropologů.
Představíme vám druhou největší sbírku staroegyptských mumií u nás. Dozvíte se, že Egypťané nebyli jen vyhlášenými balzamovači, ale u svých starověkých sousedů prosluli jako výteční lékaři a velké oblibě se těšily i jejich kosmetické přípravky. Řekneme si, jaké suroviny a látky najdeme ve všech zmíněných odvětvích. Některé z nich si budete moci osahat a očichat. Poznáte na vlastní smysly, jaké vůně charakterizovaly starý Egypt a proč byla péče o tělo nesmírně významná za života i po smrti.

Cena exkurze je 50 Kč/osoba.
Nutná rezervace na julietomsova@gmail.com nebo hmc@natur.cuni.cz - kapacita naplněna, je možné rezerve pro náhradníky